artyści
artyści
SOKÓł orchestra
„Bałkańska odpowiedź na rock’n’rolla!” – zespół będący unikatem na polskiej scenie muzycznej. Potężna dawka słowiańskiej energii, niepowtarzalny styl grania, oryginalny repertuar oraz wirtuozeria, a wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.
Liderem zespołu jest Przemysław Sokół – człowiek orkiestra – ceniony trębacz multiinstrumentalista mający na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne. Muzyka Sokół Orchestra opiera się na brzmieniu instrumentów dętych blaszanych o zabarwieniu bałkańskim. Ich twórczość działa równie elektryzująco na publiczność. Swoją muzyką sięgają po motywy etniczne, głównie z okolic bałkańskich, ale także do folkloru polskiego. Lider grupy, Przemysław Sokół, jest trębaczem, aranżerem i kompozytorem. Pracował m.in. Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk, Maciejem Maleńczukiem, Januszem Radkiem, Michałem Szpakiem oraz wieloma innymi. Poza muzyką etniczną wśród jego fascynacji muzycznych jest jazz, muzyka latynoska i muzyka świata. To połączenie różnych wątków i wpływów daje oryginalną, niepowtarzalną stylistykę tworzonych przez niego utworów, także w postaci tych z repertuaru Sokół Orchestra.
Programy:
Balkan Fever – bałkańskie szaleństwo to ich specjalność oraz
Slavonica – muzyczna podróż w głąb słowiańszczyzny.
ŁUKASZ JEMIOŁA
Rocznik 1985, urodzony w Limanowej, związany z Lublinem i Warszawą wokalista, gitarzysta, twórca piosenek, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych.
Jego piosenki utrzymane są w stylu blues, folk, piosenka poetycka. Ma na koncie również dwie płyty nagrane z laureatem Grammy Włodkiem Pawlikiem. Łukasz Jemioła znakomicie czuje się w kontakcie z publicznością.
zespół dzień dobry
Pozytywna akustyczna fala, albo jak żartobliwie nazywamy „latynoska poezja śpiewana”. Laureaci Festiwalu Twórczości Korowód i Grechuta Festival Konsekwencją tych wygranych jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu.
Wystąpił u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna „Anawa”.
Ich energia i talent zostały także docenione w drugiej edycji telewizyjnego show Must be the music, gdzie prezentując autorskie numery dotarli do półfinału, zyskując bardzo przychylne opinie jury i publiczności. Zespół tworzą znakomici muzycy: Piotr Mirecki – śpiew, gitara, Krzysztof Maciejowski – skrzypce, Małgorzata Stachura – bas akustyczny, śpiew, Jan Stachura – gitara i Stanisław Joneczko – akordeon.
Programy:
„Dzień Dobry Panie Marku”- najpiękniejsze utwory z repertuaru Marka Grechuty oraz piosenki autorskie inspirowane jego twórczością.
Młynarski – Osiecka – Stachura – muzyczna podróż przez piosenkę poetycką. Ponadto przepiękny program kolędowy (Panu Naszemu Dzień Dobry) oraz pasyjny.
CHWILA NIEUWAGI
Nietuzinkowy zespół, który od ponad dekady tworzy i koncertuje, kreując swój unikatowy styl zwany ze śląskiego „miszungiem”.
Miszung ten powstał, by udowodnić, że folk śląski, poezja i tekst autorski mogą ze sobą współbrzmieć i to w formie tak atrakcyjnej muzycznie, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. Świetny warsztat muzyczny, ale także świeże, nowatorskie podejście, jak również element scenicznej żywiołowości i poczucia humoru wyróżnia zespół Chwila Nieuwagi na tle wielu innych i nie pozwala słuchaczom koncertów nudzić się ani przez chwilę. Śląskie wątki (motywy śląskich bajań, legend, utopce, beboki), ale także zastosowanie w autorskich tekstach języka śląskiego wzbogaca koncert o element kulturoznawczy, wskrzeszając jednocześnie to, co dla wielu trafiło już dawno do skansenu. Podobnie poezja w nowoczesnym wydaniu zespołu nabiera nowej wartości i niejednokrotnie zaskakuje połączeniem z niesztampową aranżacją.
W swoim dorobku grupa ma pięć krążków studyjnych.
KAPELA HANKI WÓJCIAK
Polski zespół neo-folkowy. Tworzy i gra muzykę z pogranicza ethno, world music i piosenki autorskiej. W kompozycjach KAPELI słychać polskie motywy ludowe, połamane rytmy, biały śpiew oraz wokalne improwizacje w rejestrze gwizdkowym.
To muzyka bliska ziemi, dynamiczna, pulsująca i taneczna, chwilami nawet trip’owa. Teksty Hanki bezpretensjonalnie opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy oraz słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary dodają jej piosenkom ludyczności i baśniowości.
KAPELA Hanki Wójciak wydała dwie płyty studyjne: „Znachorka” (2014) oraz „Zasłona” (2017) i jedną live KAPELA Hanki Wójciak i Przyjaciele Śpiewnego Świata (2023).
WSPÓŁPRACA I BOOKING
Od początku działalności mieliśmy ogromną przyjemność współpracować gronem fantastycznych artystów jak: Sonia Bohosiewicz, Beata Bednarz, Alicja Majewska, Anna Treter, Elżbieta Adamiak, Joanna Kulig, Magda Steczkowska, Kinga Rataj, Robert Kasprzycki, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Kiliański, Andrzej Sikorowski, Artur Andrus, Andrzej Lampert, Kuba Badach, Piotr Bukartyk, Adam Strug, Jacek Kleyff oraz zespołami: Carrantuohill, Skład Niearchaiczny, Besquidians czy kapela Tygiel.
MAPA STRONY
KONTAKT
Agata Szostak Agencja Artystyczna Maestrada
32-020 Wieliczka
Raciborsko 13
NIP: 683 184 98 24
- info@agencjamaestrada.pl
- +48 502 649 129